duminică, 3 iunie 2007
Am plagiat ideea lui Mungiu care a plagiat ideea lui Mihu
Hai sa vorbim despre avorturi. Fiecare cunoaste cel putin o situatie de acest gen. Ideea mi-a venit citind ce-a spus George Banu in articolul de azi 3 iunie din EVZ. (link: http://www.evz.ro/article.php?artid=307727). Simteam nevoia sa povestesc si eu o intamplare. Acum voi putea s-o fac. Cum eu sunt de partea lui Mihu (care a fost primul cu aceasta idee), in acest fel demonstram ca am putea fi si noi scenaristi si ca au existat situatii reale, mult mai dure, mai dureroase, mai interesante si mai socante decat orice scenariu. Poate vor iesi piese mai bune si filme adevarate.
Abonați-vă la:
Postări (Atom)